Kiedy sadzić margaretki?

Szukasz roślin, które uatrakcyjnią Twój ogród? Zasadzenie margaretek (łac. Leucanthemum) wzbogaci Twój ogród o piękny kolor i zapach. Zanim jednak zdecydujesz się o uprawę tej rośliny, warto się dowiedzieć o niej czegoś więcej. Poniżej przedstawiamy informacje o tym, jak sadzić je w ogrodach. 

Wygląd margaretek

Margaretki są powszechnie znane, ponieważ roślina ta często występuje na łąkach oraz w polskich ogrodach. Omawiając gatunki, można rzec, że każdy z nich wygląda podobnie, a ich liście są bezzapachowe. Margaretki zazwyczaj osiągają wysokość od 20 do 60 cm.  

Zazwyczaj można spotkać, białe kwiaty z żółtym środkiem w okresie od mają do sierpnia. Oprócz białych kwiatów margaretki występują również w wersji żółtej, różowej, czerwonej oraz fioletowej, co umożliwia stworzenie własnego prywatnego kolorowego ogrodu. 

Odpowiednie podłoże

Dzikie margaretki możemy podziwiać w przeróżnych miejscach, co świadczy o tym, że są mało wymagające pod kątem gleby. Wszystkie jednak uwielbiają miejsca, gdzie docierają mocne promienie słoneczne, a dodatkowo, które chronią przed wiatrem. 

W przypadku braku dostępu do takich miejsc w ogrodzie margaretki czują się również komfortowo w miejscach pól zacienionych. Kwiaty przyciągają pszczoły i motyle, co może być dodatkową ogrodową atrakcją. Kwiaty te również z powodzeniem mogą być sadzone z dużych donicach. 

Sadzenie margaretek

Margaretki najlepiej sadzić na samym początku maja w zwyczajnej ziemi kwiatowej. W przypadku sadzenia w rabatach należy zostawić ok. 40 cm miejsca. W okresie letnim margaretki wymagają podlewania 1-2 razy dziennie.

 

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *