Rośliny, które wymagają jedynie drobnych prac ogrodniczych

Marzysz o pięknym ogrodzie, jednak niestety brakuje Ci czasu, aby o niego dbać? Z tego artykułu dowiesz się, jakie rośliny nie wymagają dużych nakładów pracy, a sprawią, że twój ogród będzie wyglądał pięknie. 

Jaki jest Twój ogród?

Jeśli kochamy przyrodę i chcemy komponować piękny ogród przy swoim domu, warto sadzić rośliny, które nie wymagają dużo pracy. Zanim jednak wybierzemy poszczególne gatunki roślin, dowiedzmy się, o jakim charakterze mamy ogród i jakie uwarunkowania w nim panują. 

W przypadku, gdybyśmy zasadzili liliowce w całkowicie suchym miejscu, nasz poświęcony czas szybko poszedłby na marne. Taka strategia, pozwoli nam na zakup cebulek odpowiednich gatunków roślin i sprawi, że w przyszłości świetnie się będą one czuły w naszym ogrodzie. 

Rośliny idealne do mocno nasłonecznionego ogrodu

Jeśli nasz ogród jest o bardzo dużym nasłonecznieniu oraz nie posiada zacienionych miejsc, wybierzmy rośliny nie potrzebujące dużo wody. W takich warunkach sprawdzą się: czyśćce wełniste, szałwie, macierzanki, goździki czy berberysy. W przypadku słonecznych ogrodów, lecz o nieco wilgotniejszym środowisku można dobrać również liliowce, lilie czy żurawki. 

Rośliny idealne do zacieniowanego ogrodu

W przypadku, gdy nasz ogród jest zacieniony, aby się mocno nie napracować, warto zasadzić kwiaty, które potrzebują glebę utrzymującą wilgoć. W takim przypadku najlepiej jest zasadzić funkie, różne gatunki paprotki, zawilca japońskiego, dąbrówkę rozłogową czy hortensję. 

 

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *