Królowe kwiatów, czyli róże

Planujesz zagospodarować swoje ogrodowe rabaty, lecz nie masz pomysłu, jakie kwiaty zasadzić? W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę róże, które są nazywane królami kwiatów. Z tego artykułu dowiesz się jakiej gleby wymagają róże oraz kiedy najlepiej je sadzić. 

Gdzie najlepiej zasadzić róże? 

Róże cechują się wszechstronnością, ponieważ można je uprawiać na wiele sposób np. w ogrodzie, w doniczkach, w kwietnikach czy wzdłuż żywopłotu. Decydując się na uprawę tych kwiatów w ogrodzie, warto zapewnić przestrzeń na kilka różanych krzewów. Przed wyborem docelowego miejsca na ich posadzenie, pamiętaj, że róże czują się najlepiej tam, gdzie docierają mocne promienie słoneczne oraz lekki wiatr. 

Kiedy najlepiej posadzić róże?

W przypadku chęci sadzenia róż do gruntu podczas wiosny najlepszym terminem do prowadzenia prac ogrodowych jest okres od marca do kwietnia. Róże również można sadzić jesienią w okresie od września do października. Co ciekawe ten okres jest lepszy dla tych kwiatów, z uwagi na lepsze ukorzenienie się roślin oraz wcześniej rozpoczętą wegetację. 

Jak wygląda sadzenie róż?

Róże potrzebują glebę żyzną, przepuszczalną, bogatą w próchnicę o pH ok.7,0. Jeśli nie mamy do dyspozycji takiej ziemi w ogrodzie, można taką z łatwością kupić w sklepie ogrodniczym lub budowlanym. W innym przypadku pozostaje dodanie do ziemi trochę torfu. 

Aby zasadzić róże, należy wykopać dół dwa razy większy niż zakupiona bryła korzeniowa. Następnie na dno otworu wsypuje się trochę odpowiedniej ziemi.  W czasie sadzenia, przytnij korzenie do 25 cm długości oraz umieść szczepienia trochę pod ziemią. Ostatnim etapem jest udeptywanie ziemi oraz obfite podlanie umieszczonej bryły. 

 

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *