Do czego służy podest ogrodowy?

Podest ogrodowy jest tanim i prostym podłożem, który idealnie nada się do podłoża trawiastego, piaszczystego, betonowego, a nawet wykończonego płytkami. Swoją popularność zawdzięcza łatwemu montażowi, uniwersalności oraz również możliwości jego docinania pozwalając tym samym na wykończenie powierzchni nawet o nieregularnych kształtach. W tym artykule przybliżymy funkcje podestu, które mogą Cię zainspirować. 

Podest ogrodowy jako tarasowa posadzka

Zakupione podesty ogrodowe, które można przedłużać, w zależności od potrzeb specjalnymi wypustkami, mogą pełnić funkcję posadzek na tarasach czy balkonach. Zatem, jeśli szukasz odpowiedniego materiału do posadzki, podest ogrodowy będzie strzałem w dziesiątkę. 

Co więcej, montaż nowego podestu można ograniczyć jedynie do nałożenia na nieatrakcyjną wcześniejszą posadzkę, nowego materiału, przez co nie ma konieczności rozbierania starej warstwy. W konsekwencji oszczędzamy czas i pieniądze. Co więcej, podest ogrodowy na balkonie czy tarasie możemy zamontować sami bez konieczności zamawiania fachowca. 

Podest ogrodowy jako strefa wypoczynku

Dzięki podestom ogrodowym możemy z łatwością wyznaczyć w naszym ogrodzie miejsce do relaksu czy rekreacji, w którym będą organizowane spotkania z bliskimi. Wysoka estetyka podestów oraz łatwość montażu umożliwiają utworzenie strefy wypoczynku w dowolnym miejscu w ogrodzie. 

W zależności od preferencji, na utworzonej powierzchni można postawić grilla, stolik i krzesła tworząc letnie miejsce do grillowania. Świetnym pomysłem będzie również stworzenie strefy zażywania letniego słońca, rozkładając na podestach leżaki. 

Podest ogrodowy jako ogrodowe ścieżki

Podesty sprawdzają się również jako szlaki komunikacyjne wytyczone w ogrodzie. Montując podest ogrodowy jeden przy drugim, możemy stworzyć przyjazne dróżki dochodzące do poszczególnych powierzchni funkcjonalnych na naszej nieruchomości. Takie rozwiązanie pozwoli również wytyczyć szlaki do konkretnych części ogrodu – np. gdzie znajduje się przydomowy warzywniak lub rabaty kwiatowe. 

 

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *