Wybierz odpowiedni płot drewniany do swojego domu

Właśnie jesteś w trakcie kończenia budowy domu i zastanawiasz się jakim płotem ogrodzić swoją działkę? Płot drewniany to idealna propozycja z uwagi na jego ponadczasowość i uniwersalność. W tym artykule opisujemy rodzaje płotów oraz gdzie są one zazwyczaj stosowane. 

Gdzie zazwyczaj stosuje się płoty drewniane?

Płoty z drewna są najczęściej wybierane dla domów jednorodzinnych wolnostojących. To właśnie na terenie nieruchomości tego typu znajdziemy płoty tego typu, ponieważ świetnie wyznaczają teren prywatny. Płoty drewniane są nie tylko praktyczne, lecz także atrakcyjne wizualnie. Omawiając zastosowanie, należy także wspomnieć o tym, że płoty tego typu są stosowane na terenach rodzinnych ogrodów działkowych, które zaznaczają zielony charakter tego miejsca. Ogrodzenia z drewna są stosowane również w galeriach handlowych, gdzie służą do oddzielania powierzchni o różnych funkcjach np. gastronomicznych czy rozrywkowych dla dzieci. Jak widać, zastosowanie płotów drewnianych jest naprawdę szerokie, a wszystko dzięki ponadczasowego charakterowi.

Jakie rodzaje płotów drewnianych spotkamy na polskim rynku?

W polskich sklepach budowlanych oraz ogrodniczych znajdziemy wiele dostępnych modeli płotów drewnianych. Modele te różnią się m.in. gabarytami, formą czy drewnem, na którym oparty jest dany model. Sztandarowymi modelami są płoty: lamelowe, panelowe, sztachetowe oraz boazeryjne. Poniżej wskazaliśmy krótką charakterystykę. 

Ploty lamelowe proste coraz częściej są wybierane przez polskich klientów. Należy jednak wspomnieć, że płoty tego typu pełnią funkcję ozdobną i nie nadają się do ogrodzenia całej posesji z uwagi na drobną konstrukcję. W praktyce płoty lamelowe sprawdzą się do osłony tarasu czy altany. 

Płoty panelowe wykonywane są z naturalnego drewna. Ich zaletą jest wysokość oraz prostota, dlatego idealnie pasują dla domu o nowoczesnym stylu. Płoty sztachetowe wyróżniają się tradycyjnym stylem, a najczęściej można je spotkać przy gospodarstwach rolnych. Jednak coraz więcej osób powraca tego typu rozwiązań z uwagi na sprawdzoną i stabilną konstrukcję. 

Płoty boazeryjne cechują się masywną konstrukcją wykonaną z wielu desek. Ich wygląd zazwyczaj wskazuje na gotowy moduł, który umożliwia natychmiastowe wstawienie go do ogrodu. Z tego względu główną ich zaletą jest szybkość złożenia całej konstrukcji w jedną całość.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *